DIAGNOSTIKA CHODIDLA

DIAGNOSTIKA POHYBOVÉHO APARÁTU

Diagnostika se skládá z více částí
Pokud chcete vědět zda je vaše chodidlo a pohybový aparát v pořádku, případně pokud o problémech víte a chcete lépe cílit cvičení a zlepšit nejen Vaši chůzi, je potřeba udělat celkovou diagnostiku pohybového aparátu nebo celkovou diagnostiku chodidla.

 

  1. Diagnostiku nejprve provádím vizuálně pohledem, následně omakem a potom na podoskopu. Zde Vám testy statickými a dynamickými otestuji chodidlo a celkově zhodnotím Váš pohybová aparát.
  2. Následně uděláme otisk chodidla ve statice a dynamice na plantografu, kde si poměřím chodidlo, abych věděla na kterou oblast chodidla se zaměřit nebo která bude potřebovat nejvíce podpořit.
  3. Následuje kinziotaiping a výroba korekční tzv. aktivní stélky.
  4. Potom příchází na řadu cílené cvičení s různými pomůckami.
  5. Zkontrolujeme Vaši obuv, případně Vám pomohu vybrat jinou, pokud bude potřeba anebo uděláme měření a obuv Vám na míru vyrobím.

Diagnostika celková
– děti cca 30-60 min
700-900 ,- Kč

– dospělí cca 90-120 min
1200,- Kč

v ceně:
-diagnostika podoskop, plantograf
-tejpování
-výroba korekční stélky
-cviky

Diagnostika zkrácená|kontrolní
30min PODOSKOP+PLANTOGRAF

-děti | dospělí 
500 ,- Kč

 

Podoskop | Plantograf

Co je PODOSKOP:
Diagnostické zařízení pro diagnostiku chodidel. Při vyšetření se klient postaví na skleněnou desku s podsvícením, odraz na skle nám umožní zhodnotit kvalitu nožní klenby, vidíme případné lokální přetížení, deformity a jiné.

Co je PLANTOGRAF:

Zařízení k pořízení otisků chodidel ve statické i dynamické poloze. Po pořízení otisku chodidla dochází k posuzování vizuálně podle tvaru nohy a míry plochonoží nebo matematickým zhodnocením podle tzv.indexů.

 

 

Výroba aktivní stélky

Po diagnostice pokračujeme s výrobou a úpravou tzv. AKTIVNÍ stélky, což je pomocná stélka s malými korekcemi kterou vám vyrobím na míru. Stélka je vyndávací, takže si ji můžete vložit do obuvi, kterou nejčastěji používáte. Korekce, které dáme na stélku Vám pomohou se lépe hýbat, chodidt, změní Vás postoj a vnímání chodidla. Vaše chodidlo dostane jinou propriocepci a ta vede ke zlepšení nejen chůze.
Více o stélce ZDE.

Cvičení

Jsem i pohybový lektor, učím jak lidi ve skupině, tak i vedu soukromé lekce. Lekci můžeme mít u Vás doma, u mě doma v rámci diagnostiky, ve fitku nebo v Pilates Studiu MYFit. Objednejte si cvičení už teď.

N

obuv podle vašeho návrhu

N

doplňky na míru

N

oprava obuvi

N

lokální výroba

N

vlastní podešve

N

kvalitní materiály

Je pro vás barefoot obuv vhodná?

Je možné, že se v barefoot obuvi necítíte dobře, a proto pro vás bude vhodnější kompromisní obuv, případně úprava podešve (vyšší tloušťka podešve či mechová podešev na změkčení došlapu). Tyto úpravy doporučuji především pro chůzi a využití bot ve městě nebo pokud chodíte více přes paty.

Nebojte se o vhodné obuvi poradit s vaším fyzioterapeutem. Udělám Vám diagnostiku a společně stesty navrhnout Vám vhodnou úpravu obuvi, případně chodidlo natejpovat.

Během konzultace vám chodidlo posoudím a vybereme vhodný typ a tloušťku podešve, změkčení došlapu a velikost nadměrku v obuvi.

Aktivní stélka

Diagnostika

Celková diagnostika chodidla, tejpování, cviky nejen na chodidlo…

Váš titul jde sem

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

BOTY NA MÍRU

Šiju na míru podle vašeho designu a obkresu chodidla, pokud nemůžete dojet do Brna, měření najdete zde: Jak správně obkreslit chodidlo.

ZKUŠEBNÍ BOTA

Vzorník jednobarevných kůží a typů materiálů, zasílám po užším výběru Zásilkovnou společně se zkušební botou podle měření.

CENA

Pro cenu mě kontaktujte, dodělávám ceník, děkuji.

 

TYP OBUVI

V galerii Instagramu se můžete podívat jaké typy jsem ušila, ale inspiraci najdete kdekoliv, vyberte si barevnost a typ podešve. Nahlédněte i na fotky do mého FB profilu.

 

TYP PODEŠVÍ

  • lepená s rámečkem (+mezipodešev)
  • flexible-s ručně obšitým okrajem
  • lepená misková podešev – moje výroba a design ze Zlína (tři typy tvarů)
  • přetahovaná podešev

Balerinky

Tenisky

Kotníkové derby

Kozačky

Zimní kotníčkové

Dámské pohorky

Chelsea

Polobotky

Je pro vás barefoot obuv vhodná?

Je možné, že se v barefoot obuvi necítíte dobře, a proto pro vás bude vhodnější kompromisní obuv, případně úprava podešve (vyšší tloušťka podešve či mechová podešev na změkčení došlapu). Tyto úpravy doporučuji především pro chůzi a využití bot ve městě nebo pokud chodíte více přes paty.

Nebojte se o vhodné obuvi poradit s vaším fyzioterapeutem. Jsem schopna vám diagnostikovat některé testy a navrhnout vhodnou úpravu obuvi případně chodidlo natejpovat.

Během konzultace vám chodidlo posoudím a vybereme vhodný typ a tloušťku podešve, změkčení došlapu a velikost nadměrku v obuvi.

Diagnostika

Celková diagnostika chodidla, tejpování, cviky nejen na chodidlo...

Kineziologický tejp

Tejpování, korekce a podporasvalů se lépe zapojit a pracovat. Pomáhá propriocepcí ke zlepšení stavu

Jak si správně změřit chodidlo

Správné měření Vašeho chodidla je nutností a základním požadavkem k tomu, abych mohla boty pro vás ušít přesně a opravdu na míru.

Nepodceňujte prosím tuto přípravu, Vaše úsilí se vám mnohonásobně vrátí v padnoucích botkách, které vám budou dělat radost všude, kam si je obujete.

Share This