Jak správně změřit chodidlo

Barefoot | 0 komentářů

Autor: Ravi fashion

20. 4. 2021

Správné změření vašeho chodidla je nutností a základním požadavkem k tomu, abych mohla boty pro vás ušít přesně a opravdu na míru. Nepodceňujte prosím tuto přípravu, zabere vám chvilku a vaše úsilí se vám mnohonásobně vrátí v padnoucích botkách, které vám budou dělat radost všude, kam si je obujete.

Nachystejte si:

jeden až dva papíry na obkres chodidla

tenký centropen nebo tužku

pravítko, nebo měřidlo +12

provázek

Jak na samotné měření

Na měření chodidla počkejte do večera, chodidlo bývá více nateklé, takže budete moct zachytit jeho maximální rozměry. 

Obkres i měření provádějte ve stoji, aby chodidlo bylo nejvíc zatížené.

Stůjte na papíře tak, aby se vám tam chodidlo vešlo celé.

Obkreslete celé chodidlo tužkou nebo centropenem postaveným kolmo k papíru. Díky této fintě se nejvíce přiblížíte skutečný hodnotám. 

Pokud máte možnost, poproste o obkres manžela, manželku nebo kamarádku. Je vždy lepší, když to necháte na někom druhém, jelikož obkres bude mnohem přesnější. Vyvarujete se tak přenášení váhy ze strany na stranu během měření. Ideální je, když budete stát zpříma, koukat dopředu a vaše chodidlo bude rovnoměrně zatížené. 

Do obkresu je potřeba zaznačit:

=

Reálná délka chodidla

Ta se nejlépe měří tak, že patu přiblížíte co nejblíže k pevné části (stěna, dveře, schody) a u palce uděláte rysku, změříte a přepíšete do obkresu. Pata musí být opřena o pevnou plochu, aby bylo měření přesné. Pokud tento údaj měříte na papíru, musíte papír dobře umístit ke zdi nebo schodu.

Vlastníte-li měřidlo +12, změřte se a poté odečtete oněch 12 mm od naměřené hodnoty.

Tuto hodnotu prosím napište do obkresu.

=

Délka od středu palce do středu paty

Napište tuto hodnotu na obkres chodidla.

=

Délka OPK

Což je obvod prstních kloubů. Je to místo od kloubu palce ke kloubu malíku. V první řadě změřte obvod tak, že provázek nebo metr vedete pod chodidlem. V tomto samém místě potom změříte i druhý obvod, a to přes nárt od země k zemi. V tomto místě změříte i šířku chodidla a zapíšete opět do obkresu.

=

Délka nártu

Tuto hodnotu změřte alespoň na dvou místech. Měřte opět kolem chodidla a přes nárt. Vždy je do nákresu chodidla potřeba zaznačit i místo, kde měříte, a to například střed nártu a nárt v ohybu, nebo nejblíže tomuto místu.

=

Obvod kotníku

Tento údaj měřte ve výšce, kterou na boty požadujete. Do obkresu napište i v jaké výšce jste tento obvod měřili.

=

Obvod paty

Tuto hodnotu měřte, pokud si přejete boty typu slip on, chelsea (“pérka”), vyšší boty nebo tenisky. Měřte obvod od středu paty k místu ohybu vepředu na nártu.

=

Obvod nártu pro balerínky s páskem

Pokud chcete balerínky s páskem je dobré ještě změřit obvod v místě naměřeném od středu paty +7-8 cm na každou stranu, v těchto bodech změříme obvod nártu. Tuto míru ještě zvlášť konzultuji.

=

Délka od místa ohnutí u nártu k palci a výška palce

Pro dostatek místa ve špici, změřte i tuto hodnotu.  

Chápu, může se to zdát náročné a zdlouhavé. Mám pro vás jeden tip. Zkuste se během měření a celého procesu naladit na svoje nové boty na míru, na to jak se vám v nich bude skvěle chodit, jak vám budou pohodlné a věřím, že se celá tato, možná zprvu trochu protivná nutnost, obrátí v radost.

Čím více přesných údajů budu od vás mít, tím si můžete být jisti, že budou boty přesně pro vás jako ulité.Předem bych chtěla upozornit, že pro obuv na míru se nevztahují reklamace kvůli špatné délce nebo právě výšce palce atd., pokud jste si tyto míry měřili právě vy.

Vězte, že měření chodidla není vždy přesné, a proto si raději zákazníky měřím sama. Jde mi hlavně o to, předejít velkému zklamání. Pokud byste to měli ke mně do dílny nedaleko, určitě se mi neváhejte ozvat a domluvíme se na konzultaci. Pokud byste se rozhodli si nohu měřit sami a nebylo by vám cokoliv jasné, neváhejte se na mě obrátit. Věřím, že to společně zvládneme.

*Dominika*

Další články

Další

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.